Homepage Product Categories Contact Us
 
Silver
Ceramics
Frescoes
Sculpture
Plain Ceramic Coins
Heykel/Plaket
 
Heykel / Plaket
Adana’da yetişmiş bir heykel sanatçısı olarak, on binlerce yıllık bir Anadolu geleneği olan heykel sanatının topluma tanıtılması ve kazandırılması için projeler geliştirmek gerektiğine inanıyorum. Uzun süren çalışmalarım neticesinde "HEYKEL PLAKET" porojemin artan bir şekilde kabul görmeye başladığını memnuniyetle gözlemliyorum. Böyle projeler ancak toplumumuzun aydın öncülerinin desteğiyle amacına ulaşabilecektir.

Malumunuz, birçok kuruluş, belli hizmet ve görevleri nedeniyle birçok kişiye şükran plaketleri vermektedir. Ancak bu plaketler çoğunlukla hiçbir sergileme çekiciliği olmayacak şekilde yapılmakta ve bu nedenle plaketi alan kişiler de genellikle onları kutusu içinde bir kenara bırakmaktadırlar. Böylece ne plaketi veren kuruluş sonuna kadar bunun gururunu yaşamakta ne de alan kişi bunu zevkle dostlarıyla paylaşabilmektedir.

Bu nedenle, hem ülkemizin tarihsel geçmişinden izler taşıyan, hem de kültürel varlıklarımızın tüm dünyaya tanıtılmasına yararı olacağına inandığım konularda heykel çalışmaları yaparak bunların şükran plaketi olarak kullanılması projesini geliştirdim.

Beş yıldan beri Adana Valiliği, Adana Ticaret Odası, Muhasebeciler Odası, Ticaret Borsası, İşkadınları Derneği, Çukurova Müzik Dostları Derneği, Mersin Ticaret Odası, İçel Sanat Kulübü, Osmaniye Valiliği, Haruniye Kaymakamlığı, ACCG Derneği (Amerika) gibi kuruluşlar ile yaptığım görüşmeler neticesinde heykel çalışmalarımın plaket olarak kullanılması kabul edildi. Son zamanlarda özel istek üzerine meslek gruplarına yönelik, tarih bağlantılı plaket projeleri de geliştirmeye başlamış bulunuyorum.

Tüm heykel çalışmalarım tamamen el yapımı sanat ürünleridir ve hiçbir şekilde fabrikasyon üretim değildir. Eserlerimi terra cotta ya da polyester olarak üretip, eserlerin orijinallerine göre renklendiriyorum.

Heykeller ve tarihçeleri: ASKLEPIOS, SABUNCUOĞLU, BÜYÜK SAAT, PUDUHEPA, SATSNEFERU, ŞEHİR TANRIÇASI ve NEHİR TANRISI, ZODIAK HALKASI, ADANA SİKKESİ, ZEPHYRION (MERSİN) SİKKESİŞehir Tanrıçası & Nehir Tahrısı-Heykelcik
10,5 x 20 cm


ANKYRA SİKKESİ
TRIPTOLEMOS


ANKYRA SİKKESİ
TAPINAK


Zodiak Halkalı
Adana Sikkesi Plaketi


Ahşap Levha Üzerinde
Zodiak Halkalı Adana Sikkesi


Zodiak Halkası
15 cm çap
6 x 10,5 x 10,5 kaide


Şehir Tanrıçalı Mersin
Sikkesi Plaketi
 

Sağlık Tanrıçası Hygieia
Irenopolis Şehir Sikkesi Plaketi

 


Şehir Tanrıçası-Kartal
Kastabala Şehir Sikkesi
Plaketi


Aratos

Aslan-Boğa
Tarsus Sikkesi

 


Aratos Dergisi Plaketleri

 


Tarsus Ticaret Odası

 


Tarsus Kaymakamlığı


Tarsus Seçil Plastik

 


Tarsus Seçil Plaketleri

 


Ancient Coin Collector's
Guild - (Amerika) Plaketi


Kadın-Erkek Eşitliğini Simgeleyen
Orta Asya Petroglifi

Gülek Belediyesi

Gülek Karboğazı Savaşı

Şerefettin Sabuncuoğlu
17,5 x 7,5 cm

Sağlık Tanrısı Asklepios
14 x 20 cm

Hemşire Satsneferu
12 x 21 cm

Zephyrion (Mersin) Sikkesi
12 cm çap
5,5 x 8 x 8 cm kaide

Adana Sikkesi
12 cm çap
5,5 x 8 x 8 cm kaide

Büyük Saat
19 x 7,5 cm

Lokman Hekim
8,5 cm x 16,5
   
Puduhepa
29 x 8,5 cm